PTT Kadınlar Türkiye Kupası Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının

 

Mardin’deki Kupa finalinde Avrupa ve Türkiyedeki iddali YDÜ Kadın Basketbol takımı Hatay Büyük Şehir Belediyesi’ni 86-79 ‘luk skorla mağlup etti.

Bir önceki turda Botaş’I eleyen YDÜ seyircilerin tıka basa dolduğu Artuklu Yeni Spor Salonu’nda ilk periyodu 20-21 mağlup tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde de heyecan hat safhadaydı. Hatay takımına kıyasla Lefkoşa ekibi fırsatları iyi değerlendirdi ve devreyi 45-34’lük skorla tamamladı. KKTC temsilcisi 3. Periyotta ise farkı iyice açarak rahatladı ve skoru 69-52’ye getirdi. Son periyotta ise Hatay Büyükşehir Belediyesinin büyük baskısını püskürterek maçı 86-79’luk skorla tamamladı.
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu şampiyon olan Lefkoşa ekibine kupasını takdim etti. Bu anlarda Yakın Doğu Üniversitesi basketçilerinin heyecanı dikkat çekti. Maçın En Değerli Oyuncusu (MVP) Yakın Doğu takımından Courtney Vandersloot oldu.

Türkiye kupası, Türkiye Bilyoner.Com Kadınlar Basketbol Ligi’nde devreyi ilk 8’de tamamlayan takımlar arasında gerçekleşti ve sezonun diğer bir önemli kupası olan Cumhurbaşkanlığı Kupası’nında sahibi olan YDÜ’nün zaferiyle sonuçlandı.

Yorumlarınızı Paylaşın